OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

Solárium SUN VISION - formovanie postavy

SOLÁRIUM

Solárium

Kým v minulých storočiach bola bledá pokožka výrazom vznešenosti, je v dnešnej dobe prirodzene opálené telo znakom športovosti, atraktivity a zdravia. Vonkajší zjav je pre stále väčší počet ľudí, výrazom osobného životného štýlu. Atraktívne opálená pleť zvyšuje pôsobivosť.

Princíp opaľovania
Žiarenie, ktoré sa produkuje v soláriu, na rozdiel od slnečného žiarenia by nikdy nemalo obsahovať ultrafialové žiarenie UV C, čím sa jeho škodlivosť minimalizuje. Podiel žiarenia UV A a UV B sa optimalizuje na takú úroveň, aby sa dosiahlo postupné zhnednutie pokožky, ktoré bude mať dlhú trvácnosť. Na rozdiel od pobytu na slnku, v soláriu možno mieru expozície UV žiarenia nastaviť.
Pigmenty v pokožke sa aktivujú, ak je pokožka vystavená ultrafialovým lúčom UV A a UV B. Lúče UV B spôsobujú vytváranie nového pigmentu, preto trubice solária obsahujú viac UV A a omnoho menej UV B lúčov ako slnečné lúče. Naviac si množstvo ultrafialových lúčov môžete prispôsobovať podľa svojho typu pokožky vhodným výberom opaľovacích časov, intenzity žiarenia a správnej solárnej kozmetiky.
Pri dodržaní hlavných zásad týkajúcich sa opaľovania, sa pre Vás opaľovanie v soláriu stane nielen príjemným zážitkom, ale bude aj súčasne zdravé.

Zdravotné účinky
Ultrafialové lúče prispievajú k tvorbe vitamínu D3 v tele človeka, ktorý je dôležitým hormónom pre stavbu kostí a proti osteoporóze, ďalej spolupôsobí pri ukladaní vápnika v kostiach. Tomuto „slnečnému hormónu“ sa pripisujú aj ďalšie pozitívne vlastnosti: stimuluje imunitný systém, zvyšuje telesnú výkonnosť, mierni depresie a pozitívne pôsobí na srdce a krvný obeh. Ultrafialovým svetlom sa s veľkým úspechom liečia aj kožné choroby, napr. uhrovitosť pleti, lupienka a neurodermitis.
Okrem nesporných kladov prináša opaľovanie aj určité riziká. Preto ľudia, u ktorých sa prejavil akýkoľvek negatívny príznak spojený s opaľovaním by mali solárium využívať po porade s lekárom.

Rady do solária
• Jedna opaľovacia kúra sa skladá z viacero opaľovaní, nie viackrát než jedenkrát denne.
• Dobu opaľovania voľte podľa toho, či s opaľovaním začínate, alebo iba udržujete bronzový odtieň, či ste viac alebo menej citliví na UV - žiarenie a ako rýchlo sa chcete opáliť (rýchlejšie zhnednutie znamená aj rýchlejšiu stratu bronzu).
• Medzi prvou a druhou návštevou v soláriu by ste mali dodržať interval 48 hodín.
• Solárium je najúčinnejšie a najbezpečnejšie, keď sa cítite fit. Ak sa necítite dobre, opaľovanie radšej odložte.
• Spojte opaľovanie v soláriu s relaxáciou a prehriatím tela, nebojte sa na chvíľu si zdriemnuť.
• Pri opaľovaní majte zavreté oči a stále noste ochranné okuliare.
• Pri požití liekov pred opaľovaním si prečítajte priložený návod alebo sa poraďte s lekárom.
• Bezprostredne pred i po opaľovaní sa nesprchujte (cca 2 hodiny), znižuje sa jeho efekt.
• Neopaľujte sa po celý rok, nechajte pokožku 1-2 mesiace od žiarenia odpočinúť.
• Neopaľujte sa na slnku v ten istý deň ako v soláriu.
• Pred opaľovaním odstráňte z pleti kozmetiku a odložte šperky.
• K urýchleniu opaľovacieho efektu sa oplatí použiť solárnu kozmetiku (obsahuje vitamín E a Beta - karotén) a takisto na hydratáciu pokožky (neošetrená a vysušená pokožka rýchlejšie starne).
• Na záver – nepreháňajte opaľovanie, opaľujte sa rozumne.