OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

Solárium SUN VISION - formovanie postavy

- Prístrojová lymfodrenáž

 

Lymfatická drenáž

Lymfatická drenáž je spôsob ošetrovania kože a podkožia, ktorý spôsobuje celkovú regeneráciu tela. Nedostatok pohybu, nesprávna životospráva, nedostatočný príjem tekutín, poruchy metabolizmu majú za následok zlú látkovú výmenu a stagnujúcu (lenivú) lymfu. Prístrojová lymfodrenáž aktivuje túto „lenivú“ lymfu, ktorá odvádza z tela tuky, toxíny a prebytočnú vodu. Tým lymfodrenáž pomáha odstraňovať celulitídu, výrazne formuje postavu, zmenšuje obvod bokov, stehien, brucha, predchádza tvorbe kŕčových žíl, pôsobí proti ukladaniu tukov a bráni vytváraniu tukových rezerv. Počas tehotenstva proti opúchaniu nôh, tak isto po pôrode aj na odstraňovanie únavy nôh.

Celulitída - nesprávna činnosť podkožných tukových vrstiev. Odlišuje sa od iných porúch ukladania tuku, napríklad od obezity. Tukové tkanivo postihnuté celulitídou je zvláštne: tuky sa ťažko odbúravajú. Nepomáhajú diéty, správna životospráva ani pohyb. Tuky v celulitoch, zvané adypocity, vytvárajú zhluky tukových buniek, ktoré obklopuje vláknovité tkanivo. Vytvárajú sa hmatateľné a viditeľné hrče pod pokožkou. K tomu sa ešte pridáva zadržanie vody v zamši a podkoží, čo je vyvolané nesprávnou činnosťou cievnej a lymfatickej sústavy a hormonálnymi poruchami.

LYMFODRENÁŽ A JEJ CHARAKTERLYMFODRENÁŽ A JEJ CHARAKTER

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) aktivuje tok lymfy v lymfatickom systéme, ktorý je významnou súčasťou imunitného systému. Lymfatický systém zodpovedá za zber a odplavovanie odpadových látok z telesných tkanív. Za normálnych okolností pretečie lymfatickým systémom denne zhruba 4 litre tekutín obsahujúcich vodu, bielkoviny, tuky, soli, odumreté bunky, baktérie a látky vzniknuté ako odpad metabolických procesov.

Prístroj BTL-6000 Lymphastim funguje na princípe intermitentnej prístrojovej kompresie (presoterapie). Pracuje s postupujúcou tlakovou vlnou umožňujúcou kompresnú lymfodrenáž. Masáž končatín sa odohráva na základe kompresie vzduchom nafukovaných návlekov, do ktorých je vzduch vháňaný hadicovým systémom. Nafukovaním jednotlivých komôr špeciálnych návlekov sa v stanovených intervaloch vytvára pomaly postupujúci tlak, ktorý účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu. Vznikajú jemné, rytmické tlakové vlny.

Prístrojovú presoterapiu pacienti vnímajú pozitívne ako veľmi príjemný a účinný druh liečby edémov. V končatinách vytvára pocit ľahkosti a zmenšuje ich objem.

 

 

KOZMETICKÉ A ESTETICKÉ INDIKÁCIE:KOZMETICKÉ A ESTETICKÉ INDIKÁCIE:

 

*celulitída

*relaxácia, regenerácia

*detoxikácia

*odvodnenie

*zoštíhlenie

*zlepšenie stavu pokožky

*prevencia kŕčových žíl

*syndróm ťažkých nôh

 

FYZIOLOGICKÉ ÚČINKY LYMFODRENÁŽEFYZIOLOGICKÉ ÚČINKY LYMFODRENÁŽE

 

Lymfatický systém tvoria cievy, ktoré sa nepriamo zúčastňujú na krvnom obehu. Z krvného obehu v tenkostenných krvných kapilárach, ktoré tvoria prechod medzi tepnami a žilami, presakujú do tkaniva niektoré bielkoviny. Zabrániť hromadeniu týchto bielkovín v tkanivách má za úlohu lymfatický systém, ktorý tieto bielkoviny- látky ktoré voláme lymfa alebo miazga, zbiera a odvádza späť do žíl.

Lymfatický systém sa skladá z lymfatických kapilár, kolektorov a kmeňov. Jeho súčasťou sú aj uzliny, ktoré plnia funkciu filtra a tvoria prechod medzi povrchovým a hĺbkovým lymfatickým systémom. Keď dôjde k poškodeniu lymfatických ciev úrazom, operáciou, infekciou a pod., nemá lymfa kade prúdiť a hromadí sa v podkoží v podobe opuchu – lymfedému.

Lymfatické drenáže využívajú anatomické a fyziologické poznatky o priebehu ciev, umiestnení uzlín, spojkách a o rýchlosti nasávania tekutín lymfatickou cievou. Stimulujú činnosť miazgovodov, obnovujú priechodnosť lymfy v kritických miestach, urýchľujú odvádzanie škodlivín z organizmu.

 
 

PREDNOSTI OŠETRENIA LYMFODRENÁŽOU

 

 

 

 

PREDNOSTI OŠETRENIA LYMFODRENÁŽOU

 

*osvedčená liečebná metóda využiťeľná v rehabilitácii a estetickej medicíne

*okamžite viditeľné výsledky

*pacientami veľmi príjemne vnímaná terapia

*telo nie je zaťažované liekmi

 

KONTRAINDIKÁCIEKONTRAINDIKÁCIE

 

*akútne zápalové ochorenia, horúčkovité, infekčné stavy

*bezprostredne po jedle

*závažnejšie krvácavé stavy, hemofília, leukémia, venózne trombózy

*celková telesná vyčerpanosť a stavy ohrozujúce život pacienta

*poranenia a zápalové ochorenia brušnej dutiny

*opilosť, stavy pod vplyvom omamných látok, akútne psychózy

*miestne a generalizované nádorové ochorenia

*miestne poranenia a ochorenia pokožky

*tehotenstvo, šestonedelie a menštruácia

*akútne tráviace ťažkosti,ochorenia žlčníka a močového ústrojenstva

*hypotenzia, hypotyreóza, astma, bronchitída, srdcová insuficiencia

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk